Animoca Brands’in Japonya Kolu, Web 3.0 Dünyasına Yeni Hizmetler Getirmeyi Planlıyor

Hong Kong merkezli oyun yazılımı ve risk sermayesi şirketi Animoca Brands’in Japon stratejik yan kuruluşu, ülkenin özel fikri mülkiyeti (IP) ile Web 3.0 ekosistemi arasında köprü kurmak için çalışmalara başladı

Hong Kong merkezli oyun yazılımı ve risk sermayesi şirketi Animoca Brands'in stratejik yan kuruluşu, ülkenin özel fikri mülkiyeti (IP) ile Web 3.0 ekosistemi arasında köprü kurmak için çalışmalara başladı.

Bağlı kuruluş Animoca Brands KK, Japon IP sahipleri için, NFT'ler gibi Web 3.0 içeriğini başlatmak için blok zinciri destekli bir inşa edecek.

Bandai Namco, Square Enix ve Sega gibi Japonya'nın popüler video oyunu IP sahipleri, NFT'ler ve konusunda heyecanlarını dile getirdi, ancak bazı şirketler hayranlardan gelen tepkilerden sonra ilgilerini bu alandan çekti.

Geçen ay, Animoca Brands Japonya Tokyo merkezli MCP Asset Management tarafından kurulan bir başlangıç ​​turunda yaklaşık 10 toplamıştı.

Animoca'nın Japonya'ya girişi, Japonya'nın çapında popüler olan içeriklerinin bir kısmının NFT ve metaverse trendlerine katılmasına izin verecek.