Binance’in 281 Nijeryalı Kullanıcının Hesabını Kısıtladığı Bildiriliyor

Binance’in 281 Nijeryalı kullanıcının hesabını kara para aklamayı önleme yasaları uyarınca kısıtladığı bildiriliyor. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

'in 281 Nijeryalı kullanıcının hesabını kara aklamayı önleme yasaları uyarınca kısıtladığı bildiriliyor.

Reuters'ın aktardığına göre, lider kripto alım satım platformu Binance, kara para aklama ile mücadele yasalarını gerekçe göstererek 281 Nijeryalı kullanıcının hesabını kısıtladı. Haberde yer bilgilere göre, Changpeng 29 Ocak'ta kullanıcılara bir mektup gönderdi ve bazı hesapların ğini sağlamak için; üçte birinden fazlasının ise, uluslararası güçlerinin talebi üzerine kısıtlandığını söyledi:

“Şu anda 79 olayı çözüme kavuşturduk ve diğerleri üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Güvenlik güçleri ile ilgili olmayan tüm olaylar iki hafta içinde çözülecek.”

Çerçevelere Tam Uyumluluk

Bilindiği gibi Binance, çeşitli ülkelerin düzenleyici kurumları tarafından uyarı almasının ardından, düzenleyici çerçevelere tam bir uyumluluk politikasına girişmişti. Birçok ülkede düzenlenmiş bir kripto şirketi olmak için lisans almaya çalışan şirket, aynı zamanda genişleme politikalarını da sürdürdü. Söz konusu durum, yeni uyumluluk politikaları gereği sıkılaştırdığı düzenleyici kurumlar ile işbirliğinin bir parçası olabilir.

No tags for this post.