Binance’in Üst Düzey Yöneticilerinden İstifa

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in üst düzey yöneticilerinden istifa haberleri geldi.

Dünyanın en büyük kripto borsalarından olan Binance‘in üst düzey yöneticilerinden istifa haberleri geldi.

Binance'in üst düzey yöneticilerinden istifa haberleri ardı arkasına geldi. Bununla birlikte şirketten açıklama geldi.

Binance Yöneticilerinden Haberleri

Binance, çapında birçok önemli bankacılık ilişkisini kaybetmesiyle başlayan soruşturmanın ortasında uzun süredir baskı altında kalmaktadır. Bu hafta, üst düzey CEO Changpeng Zhao'nun soruşturma sürecini yönetmesi nedeniyle istifa etmeleriyle birlikte şirket tam bir karmaşa içinde yaşanıyor.

Yöneticiler arasında genel danışman Han Ng, strateji sorumlusu Patrick Hillmann ve uyumdan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Steven Christie'nin bulunduğu bildirdi. Bu ayrılıklar, Binance'in 2021 yılında soruşturmalara ve istihbarata odaklanması için eski bir IRS ajanı olan Matthew Price'ı işe aldıktan sonra gerçekleşti.

Yöneticilerin istifaları, Binance'in idari ve stratejik bir krizle karşı karşıya olduğu dönemde geldi. Binance, istifalarla ilgili yorum vermedi.

Binance'teki bir kaynağa göre, yöneticilerin istifa kararı, CEO Changpeng Zhao'nun Adalet Bakanlığı tarafından devam eden bir soruşturmaya ği yanıtla bağlantılı olarak alındı. Çeşitli kaynaklar, bu soruşturmanın Binance'in ABD düzenleyicilerini yanıltma iddiaları, kara para aklama ve ihlalleriyle ilgili olduğunu belirtti.

Binance, şu anda Menkul Kıymetler ve Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından açılan ciddi düzenleme davalarının odağındadır ve Adalet Bakanlığı'nın hem şirket hem de CEO Changpeng Zhao aleyhine suçlamalar getireceği söylentileri dolaşıyor.