Bitcoin’e Yatırım Yap

Bitcoin’e Yatırım Yap

Bitcoin’e Yatırım Yap

Kripto para dünyasının en popüler seçeneği, bitcoin olarak karşınıza çıkacaktır. Bu popüler kripto para, her geçen gün daha fazla yatırımcının dikkatini çekmekte, her geçen gün üzerine yatırılan ve oynanan para miktarının hızlı bir şekilde yükseliş gösterdiği kayıtlara geçmektedir. Sizde bitcoin’e yatırım yap anlayışı ile bu kripto para dünyasından hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bitcoin Nedir?

Nasıl ya da nereden yatırım yapacağınızı anlatmadan önce, sizlere bu kripto para birimini kısaca tanımlayalım. 2008 yılında icat edilmiş kripto para seçeneğidir. 2009 yılına gelindiğinde, açık kaynak kodlu yazılım olarak piyasaya sürülmeye başlanmıştır. Bilinmeyen bir kişi ya da grup tarafından gündeme getirildiği görülmektedir. En basit şekliyle tanımlamanın bu şekilde yapılması mümkündür. Ayrıca kişiden kişiye ödeme imkanının sağlanması, elektronik ödeme sistemi olması, belirli bir merkeze ait olmaması da bu kripto para birimini tanımlamak amacıyla gündeme getirilebilir.

Bitcoin Nasıl Alınır Ve Yatırım Yapılır?

Peki bitcoin’e yatırım yap işlemi nasıl gerçekleşir, nasıl alabilirsiniz, nasıl yatırım yapabilirsiniz? Bu konuda 2 farklı uygulamadan bahsedebiliriz. İlk uygulama madencilik olacaktır. Blok üretimi yapacak ve sonucunda ödül olarak bitcoin kazanacaksınız. Diğeri hemen hemen herkes tarafından kullanılan işlemdir. Nedir? Aracı kurumlarda, finans şirketlerinde bir hesap açacaksınız, hesabınıza para yatıracaksınız. Türkiye üzerinden konuştuğumuza göre, hesabınıza TL üzerinden para yatıracaksınız. Şirket hesabına para geçecek, bitcoin birim fiyatı üzerinden belirli bir sayıda bitcoin satın alma işlemini yapacaksınız. Her şey platform üzerinden, şirket aracılığı ile yürütülmektedir. Belirli bir değerden satın alma işlemi yapacaksanız, yeterli kazancı elde ettiğinizi düşünüyor ya da görüyor iseniz, belirli bir değerden satış işlemini gerçekleştireceksiniz. Sistem bu şekilde çalışmaktadır.

Bitcoin Ne Kadar Kazandırdı?

Bitcoin’e yatırım yap anlayışında, tarihsel süreci içerisinde bu paranın gelişimi hakkında da sizlere bilgi verebiliriz. Bitcoin, 2009 yılında ilk olarak piyasaya sürülmüştür. 2009 yılında ilk olarak 0 $ karşılığında piyasaya sürüldüğü görülmektedir. 2010 yılına gelindiğinde, 0,06$ üzerinden işlem görmeye başlamıştır. 2011 yılına geçildiğinde, 6,05$ olduğu görülebilmektedir. İçinde bulunduğumuz yıla bakalım. An itibarı ile bitcoin birim fiyatının 490.852,52TL olduğu görülmektedir. Peki bunun dolar karşılığı nedir? Piyasaya 0 $ olarak girmiş, 2010 yılında 0,06$ seviyesini yakalamıştır. 2021 yılı itibarı ile bitcoin birim fiyatı Dolar değerinden 54.681,40$ olarak görülmektedir. Gördüğünüz gibi müthiş bir performans sergilemiştir. Oldukça yüksek değerlere çıkmıştır. Yatırım yapmaya 2009 yılından itibaren başlamış bir şahsın, günümüze gelindiğinde yani 2001 yılında milyarder olduğunu ya da milyarlarca Dolara sahip olduğunu söylemek mümkün olabilir. Bu yüzden ilgi gösterilmekte, bu yüzden kripto para dünyasında bitcoin alma satma gibi işlemlerin, her geçen gün ağırlıklı olarak uygulandığı görülür. Nedir? Tabi ki mesnetsiz, çalışmasız değerlendirmeniz alım satım yapılması, kazanç değil, kayıp getirecektir. Alım işlemini yapmadan önce tavsiyemiz, piyasa hakkında, kripto para piyasa hakkında bilgi sahibi olmanız olacaktır.