Coinbase’in Base’i geliştiriciler için ağı başlattı

Coinbase’in yeni ürünü Base’de ana ağ geliştiricilerin kullanımına açıldı.

'in yeni ürünü 'de ana ağ geliştiricilerin kullanımına açıldı.

Coinbase‘in Layer-2 çözümü olan Base, geliştiricilerin kullanımına sunuldu. Bununla birlikte ana ağ Ağustos'ta tamamen erişilebilir olacak.

Coinbase, Base'i geliştirmeye devam ediyor

Coinbase‘nin desteklediği Layer-2 ağı olan Base, geliştiriciler için ana ağını başlatarak, Ağustos ayı başlarında halka açık bir lansmana hazırlanıyor.

Base, uygulamaların konuşlandırılabileceği bir sağlayan ana ağı, önceki olarak Şubat ayında testnet sürümünün piyasaya sürülmesinden sonra gelmektedir. Optimism'in OP Stack adı verilen yazılım yığını üzerine inşa edilen Base, Ethereum ana ağının avantajlarını korurken daha hızlı ve daha ucuz işlemleri kolaylaştıran ikincil bir katmandır.

Ana ağ lansmanı için hazırlık süreci kapsamında, Base çekirdek ekibi, ağın ğini desteklemek amacıyla kapsamlı iç ve dış güvenlik denetimleri gerçekleştirdi. Bu incelemeler, Coinbase protokol uzmanları ve 100'den fazla harici güvenlik araştırmacısı ile yapıldı.

Geliştiriciler için çeşitli araçlar şu anda Base ana ağında mevcut. Bu araçlar, düğüm sağlayıcıları Blockdaemon, QuickNode ve Blast, Güvenli , blok keşifçileri Etherscan ve Blockscout, indeksleyicileri The Graph ve Covalent'i içermektedir.