Genç Futbolcu Haaland’ın Sorare NFT Kartı, 684 Bin Dolara Alıcı Buldu

NFT kartları, dünyanın en değerli dijital spor ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor

NFT kartları, dünyanın en değerli spor ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu NFT kartların en çok rağbet görenleri ise NFT kartları olarak gösteriliyor. Sorare'nin futbol NFT kartlarının değeri şu anda 2 milyar sterlin'in üzerinde.

Borussia Dortmund takımının genç forvet oyuncusu Erling Haaland'ın Sorare dijital ticaret kartı, Pazar gecesi 684.000 karşılığında satıldı.

NFT kartları, Fantasy Football şirketinin uygulamalarında puan artışı sağlamak için kullandığı süper nadir bir öğe, buna ek olarak bir koleksiyon olmanın yanı oyunlarda da kullanılabiliyor.

Haaland'ın NFT Kartının Özellikleri Neler?

Haaland'ın NFT kartı, yaşı, pozisyonu ve uyruğu gibi önemli ayrıntıları gösteriyor. Sol üst köşede listelenen nadirlik seviyesi de vardır ve bu durumda bu benzersizdir. Kartlar da nadirliğe göre renk kodludur.

Sorare'nin Diğer NFT Projelerinden Farkı Nedir?

John Terry'nin tartışmalı maymunları gibi son zamanlarda ana akımda popülerlik kazanan diğer girişimlerin aksine Sorare, NFT'lerine sadece bir koleksiyon olmanın ötesinde kullanılabilirlik sağlamaya odaklanmıştır. Gerçek hayattaki oyuncu performansına dayalı Fantasy Football'da bu kartlar ile yarışmalara girebiliyor ve daha nadir öğeler daha yüksek değerler sağlıyor, böylece teorik olarak ın yatırımlarından kazanmalarına da yardımcı olur.

Bu yardımcı program, Sorare'yi daha geniş para trendlerinden ayırmayı sağlar. Kripto para piyasası şu son aylarda çökerken, Sorare marjinal kazançlar elde etti.