Google Play, NFT’lere izin verecek şekilde sözleşmelerini güncelledi

Google Play, politikasını oyunlar ve uygulamalarda NFT’lere izin verecek şekilde güncelledi.

Google Play, politikasını ve uygulamalarda NFT'lere izin verecek şekilde güncelledi.

Blockchain teknolojisinin en gözde ürünlerinden olan NFT‘lere ilgi gün geçtikçe yeniden canlanıyor. Bununla birlikte Google Play, ve oyunlarda NFT'lere izin vermek için politikasını güncelledi.

Google Play, NFT'ler için politikasını güncelledi

Google Play, uygulamalarda ve oyunlarda NFT‘lere izin vererek simgeleştirilmiş dijital varlıklarla ilgili politikasını değiştirdiğini duyurdu.

, geliştiricilerin, ın uygulamalarda dijital almasına, satmasına veya kazanmasına izin verme olanağını açtı. Ancak bu, geliştiricilerin Play Console'da uygulamada Blockchain tabanlı ögelerin olduğunu belirtmeleri gerektiği anlamına geliyor.

Bu değişiklik, iş ortaklarının geleneksel oyunları yeniden tasarlamalarını ve benzersiz NFT ödülleri aracılığıyla bağlılığını artırmalarını sağlayacak.

Google Play'in bu değişiklikle birlikte, gerçek parayla kumar, oyunlar ve yarışmalar politikasını koruduğu ve kumar uygunluk gereksinimlerini karşılamayan uygulamaların NFT kazanma şansı için oyun içi öge satın alımının tanıtımını yapamayacağı belirtti.

Google, daha önce Blockchain tabanlı uygulamalara ilişkin politikasıyla ilgili belirsizlik yaratmıştı. Ancak son zamanlarda 'e yönelik bir değişiklik sinyali vererek, ArDrive Mobile gibi merkeziyetsiz veri depolama uygulamalarına izin . Axie Infinity: Origins'i belirli Google Play pazarlarında listelemeye başladı. Ayrıca Google Cloud, Nisan 2023'te Web3 geliştiricilerine sağlayacak bir girişim duyurdu.