Huobi, Singapur’u Bölgesel Merkez Olarak Belirledi

Huobi, yeni bölge merkezi olarak Singapur’u seçti. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Huobi, yeni bölge olarak Singapur'u seçti.

Önde gelen alım satım platformu Huobi, kripto sektörüne ilişkin baskılar nedeniyle 'den ayrılmıştı. şimdi Singapur'u kendine yeni bölge merkezi olarak edindiğini duyurdu. Şirket ayrıca önümüzdeki iki yıl içinde de İngiltere veya Fransa'da bir başka bölge merkezi ile Avrupa'da pazarınındaki ağırlığını artırmak istiyor. 

Bilindiği gibi Çin, daha önce de kripto sektörüne ilişkin faaliyetleri defalarca yasaklama girişiminde bulunmuştu. Huobi, Çin'in Eylül 2017'de kripto varlık alım satım platformlarını yasaklamasının ardından Singapur'da bir oluşum kurdu. Şimdi bu merkezin lansmanı ise, bir geri dönüş olmayacağı şeklinde yorumlandı. 

Daha önce aktardığımız üzere Çin, bu yılın başlarında kripto sektörüne ilişkin yinelenen yaptırımlarla yeni döndü ve madencilerinin ülkeden ayrılmasına neden oldu. Eylül ayında bir dizi bildirim ile kripto varlık işlemlerini dışı ilan etti. Yasağın üzerine şirket, Çin anakarasındaki ı engellemek zorunda kaldı.