Index FX Şikayet

Index FX Şikayet

IndexFX Şikayet

Uluslararası finans piyasasında, Forex piyasasında, Türkiye üzerinden hareket etmek istiyor iseniz, kullanabileceğiniz şirketlerden bir tanesinin de IndexFX olduğunu göreceksiniz. 2020 tarihli yeni şirketlerden bir tanesi olmak ile birlikte, dünya genelinde farklı ülkelerde ofislerin bulunduğu görülebilmektedir. Berlin başta olacak şekilde, Hong Kong üzerinde, Virgin adaları ve Singapur üzerinde ofisleri yani merkezleri bulunmaktadır. Bahsettiğimiz gibi son dönemlerde Türkiye pazarında da isminin dillendirildiği ya da gündeme geldiği görülebilmektedir. Uluslararası finansal piyasa anlayışında, farklı enstrümanları, yatırım portföyü içerisine dahil etmiş durumda bulunmaktadır. Kullanım ile ilgili, bazı şahısların araştırmalar neticesinde ya da kullanım alanında, IndexFX şikayet şeklinde başlıkları gündeme taşıdığı görülmüştür. Bu yazıda herhangi bir konu hakkında karşılaşılan olumsuzluklar ve doğru yaklaşım tarzları hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

IndexFX Şikayetleri Nelerdir?

Şikayetler, şirket hakkında yeterli bilgi elde edilememesi nedeniyle meydana getirilmektedir. IndexFX şikayet şeklindeki başlıklar, genelde bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Mobil cihazlar ile kullanamayan şahıslar olduğu ifade edilmiştir. Mobil cihazlar ve tabi ki mobil cihazlar ile birlikte, sabit cihazlar içinde kullanılan işlem platformu, meta trader 4 olarak görülmektedir. Demo hesap ve sanal para anlayışına yer verilmediği ifade edilmiştir. Fakat, şirket sayfası üzerinden bir inceleme yaptığınızda, sanal para eşliğinde demo hesap açma imkanının yaratıldığı görülecektir. Kaldıraç oranının düşüklüğünden yakınan kullanıcılar bulunmaktadır. Oysa bu şirketin kaldıraç oranı, tam 400 kat olarak belirlenmiştir. Depozit miktarının yüksekliğinden yakınan kullanıcıların olduğu dikkat çekmektedir. Bu şirketin en düşük depozit ya da diğer adı ile teminat miktarı, yalnızca 100 Dolardır. Enstrüman çeşitliliği olmadığı ifade edilmiştir. Yatırım enstrümanlarına bakıldığında, sanayi ve zirai ürünler, enerji kaynakları, değerli madenler, metaller, emtialar, hisse senetleri, borsa endeksleri, döviz kurları, kripto para seçenekleri gibi yatırım enstrümanların olduğu görülebilmektedir.

IndexFX Şikayetleri Nereye Bildirilir?

Peki bu şirketi tercih ettiğinizde, bir olumsuzluk yaşar iseniz, IndexFX şikayet şeklinde bildirimleri nereye yapabilirsiniz? Lisans veren komisyonu resmi anlamda kullanabilirsiniz. Fakat tavsiyemiz öncelikli olarak, şirket üzerinden görüşme seçeneğini gündeme getirmeniz olacaktır. Şirketin çağrı merkezi hattı ile birlikte, elektronik posta servisini, anlatan iletişim formu, sizi arayalım özelliği ve canlı destek uygulaması bulunmaktadır.