Katie Haun, Kendi Kripto Fonu İçin Andreessen Horowitz’ten Ayrılıyor

Andreessen Horowitz’in ortağı Katie Haun, yeni bir kripto fonu kurmak için şirketten ayrılıyor.  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Andreessen Horowitz'in ortağı Katie Haun, yeni bir fonu kurmak için şirketten ayrılıyor. 

a16z olarak da bilinen Andreessen Horowitz'in ortağı ve şirketin kolunun liderlerinden biri olan Katie Haun, kripto ve Web 3.0 girişimlerine odaklanan bir risk sermayesi fonu kurmak üzere şirketten ayrılacağını duyurdu. Haun gelecek yılın başlarında şirketten ayrılacak. Ayrılığın ardından ise kurucu Chris Dixon, diğer üç ortakla birlikte birime liderlik edecek.

Yeni fona bazı mevcut Andreessen Horowitz çalışanları da katılacak. Ayrıca a16z, Haun'un bu yeni girişiminde sınırlı bir ortak olacak ve şirketin kurucuları da fona kişisel olarak katkıda bulunacak. Haun Web 3.0'ın internette devrim yaratma yeteneğine sahip olduğunu söylüyor:

“Chris ve ben 2018'de ilk kripto fonumuza başladığımızda bu büyük bir denemeydi. Birçoğunun sıkı çalışması sayesinde, ikimizin de en çılgın beklentilerimizi aştı. Bugün, web3'ün interneti değiştireceği her zamankinden daha açık.”

Haun ayrıca yönetim kurulu ortağı olarak a16z'nin mevcut kripto portföyünü yönetmeye devam edeceği ve yönetim kurulu koltuklarını koruyacağını ekledi.

No tags for this post.