SBF’nin Müşteri Fonları ile Aldığı Varlıkların Listesine Ulaşıldı

SBF’nin müşteri fonları ile Bahamalar’da aldığı varlıkların listesine ulaşıldı.

SBF'nin fonları ile Bahamalar'da aldığı varlıkların listesine ulaşıldı.

FTX ı, SBF'nin müşteri fonları ile alım yaptığı varlıkları ortaya koydu. Bununla birlikte alacaklılar listeyi halinde sundular.

SBF'nin Müşteri Fonları ile Aldığı Mülklere Ulaşıldı

FTX alacaklıları tarafından yayımlanan ikinci rapora göre, FTX eski CEO'su Sam Bankman-Fried ve diğer Bahamalar'da müşteri fonlarını kullanarak lüks aldığı belirtiliyor. Rapora göre Bankman-Fried ve bazı çalışanlar, aileleri ve arkadaşları için Bahamalar'daki Albany tatil beldesindeki mülklere toplamda 243 ın üzerinde harcama yaptı.

Bahamalar'daki mülklerin ayrıntılı bir listesi raporda yer alıyor. Albany Honeycomb birimleri adı verilen mülkler için FTX Group'un 18 milyon dolardan fazla harcadığı belirtiliyor. Bu kompleks içindeki birimlerden biri olan 6C, yaklaşık 6.000 fit kare büyüklüğünde ve beş yatak odasına sahip. Mülkün özellikleri arasında döşenmiş yaşam ı, şarap mahzeni, mega yat limanı ve turkuaz mavisi sulara bakan bir teras yer alıyor.

Rapor, ayrıca “Old Fort Bay Lot A” adlı başka bir mülk için de 16 milyon dolardan fazla harcama yapıldığını belirtiyor. Bu site Bankman-Fried'e 7 Nisan 2022'de satıldı, ancak hangi arsayı satın aldığı raporda belirtilmemiş.

Bu mülk alımlarıyla ilgili ayrıntılar, FTX'nin iflasına dair 33 sayfalık bir raporun parçası olarak dün yayımlandı. FTX'in müşterilere yaklaşık 8,7 milyar dolarlık bir borcu olduğu belirtiliyor. FTX CEO'su ve yeniden yapılandırma başkanı John J. Ray III, şirketin müşteri mevduatlarını kötüye kullanarak güvenilirliklerini sarsan bir durum olduğunu ifade etmiştir.