Kraken CEO’su Powell: Kullanıcılar, Kripto Varlıklarını Merkezi Borsalardan Çıkarmayı Düşünmeli

Kanada hükumetinin protestolar nedeniyle kripto borsalarını hedef almasının ardından, Kraken CEO’su Jesse Powell kullanıcıların varlıklarını borsalardan çıkarmayı düşünmeleri gerektiğini söyledi

Kanada hükumetinin protestolar nedeniyle borsalarını hedef almasının ardından, Kraken CEO'su Jesse ın varlıklarını borsalardan çıkarmayı düşünmeleri gerektiğini söyledi.

Kanada hükmeti, geçtiğimiz günlerde Kanada'da devam eden protestolar nedeniyle Acil Durum Yasası'nı devreye sokmuş ve bu kapsamda kripto borsalarına, protestocular adına bağış faaliyetleri yürüten 34 kripto adresini engellemesini emretmişti. Olayın ardından Kraken CEO'su Jesse Powell, hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda kullanıcıların CEO'su olduğu Kraken de dahil kripto borsalarından fonlarını çekmeyi düşünmeleri gerektiğini söyledi.

Powell Kanada hükmetinin olaylar karşısında takındığı tutumu eleştiren tweetine gelen bir yoruma cevap . Bir Powell'a Kraken'in de bir noktada kullanıcı hesaplarının dondurulacağı bir noktaya geleceği ve buna uymak zorunda kalacaklarını söyledi. Powell da bu tür bir olayın kaçınılmazlığını doğruladı ve konu hakkında şunları söyledi:

“%100 evet, oldu/olacak ve %100 evet, uymak zorunda kalacağız. Endişeleniyorsanız, paranızı /düzenlenmiş bir saklama sağlayıcısında tutmayın. Sizi koruyamayız. Varlıklarınızı çekin ve sadece eşten eşe işlem yapın.”