Kripto Para Borsalarının Yöneticilerinden Ukranya’ya Destek

Bir dizi kripto borsa yöneticisi, Rusya’nın Ukrayna işgali sürerken Ukrayna’ya destek vermeye devam ediyor

Bir dizi kripto yöneticisi, 'nın Ukrayna işgali sürerken Ukrayna'ya destek vermeye devam ediyor.

Crypto.com CEO'su Kris Marszalek, Singapur merkezli dijital borsasının, savaş halindeki ülkeyi desteklemek için Kızıl Haç'a büyük bir bağışta bulunduğunu söyledi.

“Düşüncelerimiz Ukrayna halkı ve devam eden çatışmadaki masum seyircilerle birlikte. Crypto.com, Kızıl Haç'a 1 bağışta bulundu. Topluluğumuzu insani çabaları desteklemek için ellerinden geleni yapmaya çağırıyoruz.”

Blockchain.com'un kurucu ortağı ve CEO'su Peter Smith de Ukrayna'ya desteğini duyurdu ve platformun tüm Ukraynalı ının dijital varlıklarını alırken, satarken veya değiştirirken işlem ücretlerinden feragat edeceğine söz .

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried da her Ukraynalı FTX kullanıcısına 25 dolar sağlayarak devreye girdi.

Bu arada CEO'su Changpeng Zhao ise farklı bir yaklaşım benimsiyor. Küresel kripto borsası, platformu kullanmak yerine Ukraynalılara yerinde yardım sağlıyor.

“Ekiplerimiz durmaksızın birden fazla hayır işi üzerinde çalışıyor. /kripto/ücretler önemli konular değildir. Yerinde lojistik, yiyecek, yakıt, malzeme gerekiyor. Mülteciler için, kalacak yerler, vize vs. Takipte kalın. Binance apolitik, biz sadece insanları önemsiyoruz.”

Binance, daha sonra Ukrayna'daki insani kriz nedeniyle 10 milyon dolar bağış yaptığını ve Ukrayna Acil Yardım Fonu başlattığını duyurdu.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, önde gelen akıllı sözleşme platformunun konuyla ilgili güçlü görüşüne rağmen tarafsız kalacağını söyledi.

“Hatırlatma: Ethereum tarafsız ama ben değilim.”

Buterin geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Ukrayna'ya yönelik saldırısından dolayı kınadı.