Rusya Merkez Bankası Eski Çalışanı, Binance Ekibine Katıldı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, dün Rusya ve Ukrayna’da 3 önemli pozisyonla ilgili görevlendirdiği isimleri duyurdu

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan , dün Rusya ve 'da 3 önemli pozisyonla ilgili görevlendirdiği isimleri duyurdu.

, Rusya'da Kamu İlişkileri Birimi'nin başına Olga Goncharova'yı, Rusya Direktörlüğü'ne Vladimir Smerkis'i getirdiğini, Binance Ukrayna Genel Müdürlüğü'ne ise daha önce Kamu Altyapı Projeleri Ajansı'nın başında olan Kyryla Khomiakov'u getirdiğini duyurdu.

Şirketin Doğu Avrupa Direktörü Gleb Kostarev atamalarla ilgili şunları söyledi;

“Yerel ve olarak pazarlama, işletme ve kamu ilişkileri alanlarında önde gelen uzmanları şirketimize çekmenin önemini anlıyoruz. Bu görevlendirmeler Doğru Avrupa'da büyüyen varlığı üzerinde pozitif etki yaratacak.”

Son yedi yıldır Rusya Merkez Bankası'nın Harici Finansal Kurumlar Bölümü'nü yöneten Goncharova'nın Rusya finansal mevzuatı konusunda yetkin ve dönüşüm konusunda tecrübeli bir isim olduğu bildirildi.

ve Sorumlulukları Belirlendi

Goncharova'nın görevleri Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu devletleriyle sistematik bir ilişki kurarak gerek geleneksel finans gerekse kripto para ve endüstrisiyle ilgili girişimlerde bulunacak.

Tokenbox kripto fon platformu kurucusu ve eski Mail.ru çalışanı Smerkis'in görevi ise Binance'ın Rusya'da pazarlanması ve blokzincir endüstrisinin Rusya'da yasallaşması için çalışmak olacak.