Binance, karlılığın azalması ile kısıtmalara gitti

The Wall Street Journal’ın haberine göre Binance, kardaki düşüş nedeniyle çalışan ek haklarında azaltmaya gitti.

The Wall Street Journal'ın haberine göre , kardaki düşüş nedeniyle çalışan ek haklarında azaltmaya gitti.

piyasayı ayı dönemi ile birlikte eski karlılıklarına ulaşamıyor. Bununla beraber bir The Wall Street Journal haberi karlılığın azalması ile bazı kısıtlmalara gittiğini yazdı.

Binance, çalışanların ek haklarını azalttı

Kripto borsası Binance, düşen karın ardından geçen ay çalışanlara sağlanan faydaları kesmeye . , cep telefonu ödemeleri, fitness ödemeleri ve evden çalışma harcamaları gibi belirli avantajları durduracağını duyurdu. Bu karar, finansal baskıların bir işareti olarak değerlendiriliyor.

The Wall Street Journal Binance'in, son haftalarda 1.000'den fazla çalışanını işten çıkardığın söylemişti. Bu haberin ardından CEO CZ, bu durumu yalanlayarak işe alımların devam ettiğini yazdı.

Kurucusu ve CEO'su Changpeng , şirketin hala karlı olduğunu ve davaların etkilemediğini belirtti. Ancak Zhao, gelecekte her üç ila altı ayda bir işten çıkarmalar olabileceğini ve faydaların eski düzene dönüp dönmeyeceği konusunda belirsizlik olduğunu ifade etti.

Binance sözcüsü, şirketin kaynakları doğru şekilde tahsis etmek için belirli ürünlere, iş birimlerine, personel faydalarına ve politikalara baktığını belirtti. Şirket, ABD'deki dışı faaliyet iddialarını savunmayı ve mahkemede mücadele etmeyi planlıyor.

Binance'in finansal baskılar altında olması, kripto borsasının kar hanesini etkiledi. Düzenleyici kurumlar, Binance'in ABD'de yasa dışı faaliyet gösterdiğini iddia ediyor. Binance ise platformunu savunmaya devam edeceğini ve faaliyetlerine devam edeceğini belirtiyor.