Coinbase CEO’su, temsilciler meclisi ile görüşecek

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, temsilciler meclisi ile kapalı bir görüşme gerçekleştirecek.

'in CEO'su Brian , temsilciler meclisi ile kapalı bir görüşme gerçekleştirecek.

Son dönemde birçok Bitcoin ETF başvurusunda adı geçen Coinbase'in CEO'su temsilciler meclisi ile kapalı bir görüşme gerçekleştirecek. Bu kapalı oturumun ana konusu ise mevzuatı.

Brian Armstrong, kripto mevzuatı hakkında temsilciler meclisi ile görüşecek

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Temsilciler Meclisi Demokratlarıyla görüşmeye hazır. Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Yeni Demokrat Koalisyonu'ndan milletvekilleriyle kapalı kapılar ardında Çarşamba günü görüşecek. Görüşme, mevzuatı, vergi, ulusal , mahremiyet ve iklim gibi ilgili konuları ele alacak.

Brian Armstrong, Washington'da daha net kripto kuralları oluşturma çabaları yürütmektedir. Coinbase, düzenleyicilere kripto borsalarının nasıl kayıt olabileceği konusunda daha net rehberlik sağlayacak iki tasarısının kabul edilmesi için milletvekillerine çağrıda bulundu.

Coinbase, Menkul Kıymetler ve Komisyonu'nun (SEC) bir menkul kıymetler borsası olarak kaydolmasını gerektiren kurallara uymadığı iddiasıyla karşı karşıyadır. Coinbase bu iddiaları reddetmekte ve davayı reddetmek için çaba harcamaktadır. SEC Başkanı Gary Gensler'ın sektöre yönelik geniş çaplı baskıların bir parçası olarak bu davaya ilerleyen aylarda bir dizi icra eylemi eşlik etmektedir.

Armstrong, SEC ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu gibi iki farklı ABD düzenleyicisinin endüstrinin bazı alanları üzerinde yetkiye sahip olduğu konusunda çelişkili ifadeler olduğunu belirtmiştir. Bu nedenle, Armstrong'a göre ABD Kongresi bu durumu düzeltmek için yeni yasalar çıkarmalıdır.