Microsoft, yapay zekada daha da güçleniyor

, geliştirmekte olduğu için bir duyuru yayımladı.

Microsoft, geliştirdiği yapay zeka için son güncellemeleri yayımladı. , yeni dilini kullanmaya başladığını duyurdu. Meta'nın yeni dilini Azure ı için yayımladı.

Microsoft, Azure müşterilerine Meta'nın yeni dil yapısını kullanıma açtı

Microsoft, Meta'nın yeni dil yazılımı Llama 2'yi Azure müşterilerinin kullanımına sunduğunu Inspire konferansında duyurdu. Meta bir blog gönderisinde, Microsoft‘un Llama 2 yazılımı için tercih edilen iş ortağı olduğunu belirtti. Microsoft, Meta ile AI iş birliği konusunda heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Bu anlaşma, Microsoft‘un OpenAI dışındaki bir şirketten gelen bir AI dil modeline ağırlık ğine işaret olarak yorumlandı. Microsoft, OpenAI'a yaptığı yatırımlarla yapay zeka konusunda büyük başarı elde etmiş ve chatbot teknolojisi gibi önemli ürünlerde iş birliği yapmıştı. Llama 2'nin daha fazla ve geliştiriciye sunulması, Meta'nın kendi geliştirdiği yapay zeka yazılımının potansiyel fayda sağlaması bekleniyor.

Llama 2, Azure bulut bilgi işlem hizmetinde kullanıma sunulan yeni bir büyük dil modelidir ve Hugging Face gibi popüler bir üzerinden de satışa sunulacaktır.

Yorum yapın

Sponsorlar; kadinlar kulübü firma rehberi