Coinbase, Kullanıcıların NFT Satın Almasını Kolaylaştırmak İçin Mastercard ile Ortaklık Kurdu

ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase ve ödeme devi Mastercard, kullanıcıların kart aracılığıyla NFT satın almalarına olanak sağlamak için ortaklık kurdu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram…

ABD'nin en büyük alım satım platformu ve ödeme devi , ın kart aracılığıyla NFT almalarına olanak sağlamak için ortaklık kurdu.

Coinbase'den yeni bir NFT hamlesi daha geldi. Mastercard yaptığı açıklamada, Coinbase'in planlanan NFT pazar yeri için anlaşma sağladıklarını duyurdu. Bilindiği gibi kullanıcılar OpenSea gibi NFT pazar yerlerinde sadece kripto varlıkları kullanarak NFT satın alabiliyor. Coinbase'in bu hamlesi ile kullanıcılar, artık kartlar ile de NFT satın alabilecek. 

NFT satın almanın bir tişört satın almak kadar kolay olması gerektiğini söyleyen Mastercard, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu misyonda önemli bir adım olarak, insanların Mastercard kartlarını Coinbase'in yaklaşmakta olan NFT pazarında alışş yapmak için kullanmalarına izin vermek için bugün Coinbase ile ortaklık kurduğumuzu duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”

Coinbase Kıdemli Ürün Direktörü Prakash Hariramani ise konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Coinbase temelde pek çok için kriptoya girişi temsil etti. Milyonlarca insan Coinbase'i kullanarak ilk kez 'e erişebildi. Bu yüzden, Mastercard ile aynı şeyi NFT'ler için yapmak istiyoruz.”