Coinbase Hisselerinde ETF Yükselişi

Coinbase, spot Bitcoin ETF başvurularındaki işbirliklerinin açığa çıkmasıyla birlikte hisselerinde yükseliş yaşadı.

, ETF başvurularındaki işbirliklerinin açığa çıkmasıyla birlikte hisselerinde yükseliş yaşadı.

ABD menşeli borsası Coinbase'in Bitcoin ETF başvurularındaki ortaklıklarının ortaya çıkmasının ardından yükseliş yaşadı.

Coinbase Hisseleri ETF Ortaklıklarının Ardından Yükseliş Yaşadı

Coinbase'in hisseleri SEC ile davasının ardından düşüş yaşamıştı. Bununla birlikte bazı değerlendirme kuruluşları Coinbase'in hisselerinin yıl bazındaki hedefleri düşürülmüştü. Bunların ardından Coinbase hisseleri son dönemde artan başvuruları ile olan ortaklıklarının ortaya çıkmasının ardından yükseliş yaşadı.

Fidelity ve diğer ihraççılarla yapılan ortaklıklar, önerilen spot bitcoin borsa yatırım fonlarına ilişkin haberlerle birlikte hisse senedinde yüzde 12'den fazla bir artışa neden oldu. Bu kazançlar, hisse senedinin yıl ından bu yana yüzde 138'den fazla değer kazandığı genel bir ralli yaşattı.

Coinbase, yönetimi devi Fidelity'nin spot bitcoin ETF başvurusunu yeniden sunmasının ardından manşetlere kendine yer edindi. Fidelity, spot piyasada manipülasyonu izlemeye yardımcı olmak amacıyla Coinbase ile işbirliği yapacaklarını açıkladı. Açıklamanın ardından Coinbase hisseleri yükseliş yaşadı.