Coinbase SEC davasının reddi için bir önerge sundu

ABD Menkul Kıymetler ve Komisyonu (SEC) ile yargı süreci devam eden karşı atağa geçti.

ABD menşeli borsası davanın reddi için bir önerge sundu. Coinbase'in bu hamlesinin ne getireceği ise merak konusu.

Coinbase, SEC ile yasal süreçte karşı atağa geçti

Coinbase, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan bir davanın reddedilmesi için bir önerge sunmuştur. Coinbase'in avukatları, SEC'in yasal süreci ihlal ettiğini, takdir yetkisini kötüye kullandığını ve daha önceki yorumlarını terk ederek belirli otoriteyi ileri sürdüğünü iddia etmektedir.

Coinbase, XRP tokeninin SEC tarafından büyük ölçüde menkul kıymet olarak nitelendirilmediği SEC-Ripple davasına referans göstermiştir. Bu referans, SEC'in diğer kripto varlıklarıyla ilgili düzenlemelerini eleştiren bir argüman olarak sunulmuştur.

Coinbase'in iddiaları arasında, SEC davasında bahsedilen 12 token'ın Howey testi kapsamında “yatırım sözleşmeleri” olarak değerlendirildiği ve borsanın kayıtsız bir aracı kurum olarak çalıştığı iddiası yer almaktadır. Kripto firması, SEC'in eyleminin “cezalandırıcı” olduğunu ve Kongre tarafından verilen yetkisinin aşılmasını temsil ettiğini öne sürerek davayı reddetmeye çalışmaktadır.

SEC, Coinbase‘e yönelik davayı, borsanın faaliyetlerinin menkul kıymetler yasalarını ihlal etme potansiyeline sahip olduğu iddiaları üzerine açmıştır. Coinbase ise bu iddiaları sürekli olarak reddetmiş ve sürecinde kendi savunmasını yapmaktadır.

Bunun yanı , SEC'in diğer kripto firmaları ve kişilere yönelik davaları da devam etmektedir. Ayrıca, ABD'li milletvekilleri, varlıklar üzerindeki düzenlemeleri yeniden yapılandırabilecek komiteler aracılığıyla yasayla yetki verilmesini ele almaktadır.

Yorum yapın

Sponsorlar; kadinlar kulübü firma rehberi