Yargıç, BinanceUS’in Talebini Reddetti

ABD’li yargıç BinanceUS’in SEC basın açıklamasına olan itirazını reddetti.

ABD'li BinanceUS'in SEC basın açıklamasına olan itirazını reddetti.

BinanceUS ve SEC arasındaki davada sular durulmuyor. BinanceUS'in SEC'in basın açıklamasına olan itirazı yargıç tarafından reddedildi.

BinanceUS'in SEC Açıklamasına İlişkin Başvurusu Reddedildi

BinanceUS, ABD Menkul Kıymetler ve Komisyonu'nun (SEC) fonlarını ele almasıyla ilgili “yanıltıcı” kamu açıklamaları yaptığı gerekçesiyle şikayette bulunmuştu. Ancak bir federal yargıç, 'in bu kısıtlama talebini reddetti.

DC Bölge Mahkemesi Yargıcı Amy Berman Jackson, mahkemenin görevinin davanın taraflarının kamu açıklamalarını düzenlemek olmadığını belirterek iddiaları reddetti. Yargıç Jackson, şu anda mahkemenin müdahalesinin gereksinim duyulmadığını ve tarafların açıklamalarının davanın yargılamasını önemli ölçüde etkileyip etkilemeyeceğinin de belirsiz olduğunu ifade etti.

BinanceUS adı altında faaliyet gösteren BAM Trading'in avukatları, SEC'in basın hakkında şikayette bulunarak SEC'in “yanıltıcı beyanları” konusunda endişelerini dile getirdi. avukatları ise SEC'in açıklamasının, BAM müşterilerini korumak yerine zarar verici bir kafa karışıklığı yarattığını ileri sürdü. Ayrıca, şirketin avukatları, BAM müşteri varlıklarının dağıtıldığı, karıştırıldığı veya kötüye kullanıldığına dair herhangi bir kanıt olmadığını savundu.

Yargıç, Binance'in SEC'in iddialarına yanıt vermesi için 21 Eylül'e kadar süre . SEC'in şirketin savunmasına yanıtı ise 7 Kasım'da verilecek.